top of page

Náš príbeh

"Jednoduchosť je najvyššou formou dokonalosti" (Leonardo da Vinci)

 

   Lapač ovocia a lístia s názvom Øssed, na rozdiel od bežného prístupu, zbiera plody alebo jesenné lístie predtým, ako padnú na zem. Namiesto ľudskej námahy využíva prírodné sily, ako gravitácia, vietor, dážď a mráz. Vývoj zariadenia viedla silná motivácia pomáhať starnúcim ľuďom ale aj pestovateľom minimalizovať ich záťaž pri práci na záhrade. Počas tohto procesu bolo testovaných 16 rôznych konceptov a prototypov. So zameraním na udržateľnosť použitie plastových materiálov bolo obmedzené iba na tie prípady, keď vzhľadom na ich požadované vlastnosti nebolo možné použiť organické materiály ako alternatívu. Zariadenie nielen zefektívňuje zber ovocných plodov, ale svoje uplatnenie si nájde aj vo veľkomestách, pri udržiavaní čoraz populárnejších zelených balkónov a terás.

V rámci súťaže Národná cena za dizajn 2021 - Produktový dizajn bol lapač Øssed vybratý na výstavu v kategórii Domov a verejný priestor.

V ročníku 2021/2022 Øssed získal bronzové ocenenie A'Design Award & Competition, na jednej z najprestížnejších dizajnérskych súťaží na svete.

bottom of page